743C043102JTR
CTS Resistor Products
제품 번호:
743C043102JTR
제조업체:
CTS Resistor Products
설명:
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 1008
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.100" L x 0.079" W (2.54mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series 743
Power Per Element 100mW