Bourns Inc.
제품 번호:
81A2A-B28-D15/D15L
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LOG
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$27.7875
$27.7875
10
$26.0471
$260.471
25
$21.41642
$535.4105
50
$18.52215
$926.1075
100
$17.94341
$1794.341
250
$16.78574
$4196.435
500
$15.512341
$7756.1705
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of Gangs | 2 |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Slotted |
| Tolerance | ±20% |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1 |
| Actuator Length | 0.875" (22.23mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Temperature Coefficient | ±1000ppm/°C |
| Rotation | 300° |
| Product Status | Active |
| Series | 81 |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Size - Body | Square - 0.625" x 0.625" Face (15.88mm x 15.88mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Taper | Logarithmic |
| Base Product Number | 81A2A |
| Adjustment Type | Side Adjustment |