/ Unclassified / AGCR0402-PK-4992FT
minImg
AGCR0402-PK-4992FT
Venkel
제품 번호:
AGCR0402-PK-4992FT
제조업체:
Venkel
패키지:
402
설명:
AUTO GRADE RESISTOR,0402,1/16W,
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 402
Ratings AEC-Q200
Resistance 49.9 kOhms
Series AGCR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W