TT Electronics/BI
제품 번호:
AR2KL.25
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
POT 2K OHM 5W WIREWOUND LINEAR
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$191.425
$191.425
10
$172.2787
$1722.787
25
$148.35086
$3708.7715
50
$138.77961
$6938.9805
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Actuator Diameter | 0.2497" (6.34mm) |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round |
| Tolerance | ±3% |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 10 |
| Actuator Length | 0.811" (20.60mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Rotation | 3600° |
| Product Status | Active |
| Series | A |
| Power (Watts) | 5W |
| Resistive Material | Wirewound |
| Mfr | TT Electronics/BI |
| Resistance (Ohms) | 2k |
| Size - Body | Round - 1.812" Dia (46.03mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Taper | Linear |
| Base Product Number | AR2 |
| Adjustment Type | User Defined |