/ Current Sensors / CPCO-8000-160-MA
minImg
CPCO-8000-160-MA
GMW Associates
제품 번호:
CPCO-8000-160-MA
제조업체:
GMW Associates
설명:
DC-AC CURRENT PROBE, CLAMP-ON, 8
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Polarization Bidirectional
Response Time 10µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 80mA
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 8000A
Series CPCO
Accuracy 1%
Package / Case Box
Number of Channels 1
Sensor Type Open Loop
Voltage - Supply 11V ~ 26V
Linearity ±0.5%
Output Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Mfr GMW Associates
Frequency DC ~ 40kHz