/ Tactile Switches / CT1102V6.85F260
minImg
CT1102V6.85F260
CIT Relay and Switch
제품 번호:
CT1102V6.85F260
제조업체:
CIT Relay and Switch
설명:
SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 50V
재고 : 990
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 6.85mm
Product Status Active
Operating Force 260gf
Actuator Orientation Side Actuated
Mfr CIT Relay and Switch
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 50VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Plunger for Cap
Outline 7.50mm x 6.30mm