/ Tantalum Capacitors / CWR26KB106KCGA\HR
minImg
CWR26KB106KCGA\HR
Vishay Sprague
제품 번호:
CWR26KB106KCGA\HR
제조업체:
Vishay Sprague
설명:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 350mOhm
Series Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Type Conformal Coated
Package / Case 2711 (6728 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF
Features High Reliability
Failure Rate C (0.01%)