LEM USA Inc.
제품 번호:
HLSR 10-P
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SENSOR CURRENT HALL 10A AC/DC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$12.4545
$12.4545
10
$9.8629
$98.629
25
$9.34344
$233.586
400
$7.786342
$3114.5368
800
$7.267253
$5813.8024
1200
$7.137474
$8564.9688
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Bidirectional |
| Response Time | 2.5µs |
| For Measuring | AC/DC |
| Current - Supply (Max) | 25mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Current - Sensing | 10A |
| Series | HLSR-P |
| Accuracy | ±1% |
| Sensitivity | 80mV/A |
| Package / Case | Module |
| Number of Channels | 1 |
| Sensor Type | Hall Effect, Open Loop |
| Voltage - Supply | 5V |
| Linearity | ±0.5% |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Mfr | LEM USA Inc. |
| Frequency | 400kHz |
| Package | Tray |