MCM01-001ED401K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
MCM01-001ED401K-F
설명:
CAP MICA 400PF 10% 500V SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Product Status Active
Series MCM01
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 400 pF