PC16SH-07CP04-104B2020-TA
Amphenol Piher Sensing Systems
제품 번호:
PC16SH-07CP04-104B2020-TA
설명:
16 MM PANEL MOUNT CARBON SENSOR/
재고 : 600
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Number of Gangs 1
Bushing Thread M7 x 0.75
Actuator Diameter 0.157" (4.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knurled
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Number of Turns 1
Actuator Length 1.772" (45.00mm)
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Rotation 300°
Product Status Active
Series PC-16
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Resistive Material Carbon
Mfr Amphenol Piher Sensing Systems
Resistance (Ohms) 100k
Size - Body Square - 0.630" x 0.630" Face (16.00mm x 16.00mm)