Bourns Inc.
제품 번호:
PDF241-S430F-254A2
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
PANEL CONTROL - 24MM-ST-CARBON
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | M9 x 0.75 |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Flatted |
| Tolerance | ±10% |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1 |
| Actuator Length | 1.181" (30.00mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Temperature Coefficient | - |
| Rotation | 300° |
| Product Status | Obsolete |
| Series | PDF24 |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Resistive Material | Carbon |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Resistance (Ohms) | 250k |
| Size - Body | Round - 0.906" Dia (23.00mm) |
| Features | Long Life |
| Package | Tray |
| Taper | Logarithmic |
| Adjustment Type | Side Adjustment |