QT Brightek (QTB)
제품 번호:
QBLP601-2IR1
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
0603 IR LED, 950NM, CLEAR LENS,
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
4000
$0.096872
$387.488
8000
$0.091494
$731.952
12000
$0.08342
$1001.04
28000
$0.078033
$2184.924
100000
$0.068618
$6861.8
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Viewing Angle | 140° |
| Orientation | Top View |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 950nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 0.2mW/sr @ 20mA |
| Series | QBLP601 |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
| Base Product Number | QBLP601 |