/ LCD, OLED, Graphic / ST0154G3W-RSLW-C
minImg
ST0154G3W-RSLW-C
Santek
제품 번호:
ST0154G3W-RSLW-C
제조업체:
Santek
설명:
1.54" TFT LCD 240X240
사용자 가이드
Touchscreen -
Viewing Area 27.72mm W x 27.72mm H
Dot Pixels 240 x 240
Controller Type ST7789V
Display Mode Transmissive
Product Status Active
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 1.5" (38.10mm)
Series -
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Backlight LED - White
Background Color -
Dot Size -
Mfr Santek
Package Box
Interface MCU, 8/9-Bit, SPI
Dot Pitch 0.12mm W x 0.12mm H