/ Tantalum Capacitors / T491B105K035AT24787621
minImg
T491B105K035AT24787621
KEMET
제품 번호:
T491B105K035AT24787621
제조업체:
KEMET
설명:
CAP TANT 1UF 10% 35V 1411
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Series T491
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 1 µF