/ Tantalum Capacitors / T491D106K025AH2478
minImg
T491D106K025AH2478
KEMET
제품 번호:
T491D106K025AH2478
제조업체:
KEMET
설명:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2917
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Series T491
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 10 µF