/ Tantalum Capacitors / T491D225M050ZT7280
minImg
T491D225M050ZT7280
KEMET
제품 번호:
T491D225M050ZT7280
제조업체:
KEMET
설명:
CAP TANT 2.2UF 20% 50V 2917
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
Series T491
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 2.2 µF