TAAD476K035G
KYOCERA AVX
제품 번호:
TAAD476K035G
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Series TAA
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF