Fairchild Semiconductor
제품 번호:
1N4154
제조업체:
패키지:
DO-35 (DO-204AH)
배치:
-
데이터 시트:
-
설명:
DIODE GEN PURP 35V 100MA DO35
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
219
$1.3015
$285.0285
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | DO-35 (DO-204AH) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 25 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 30 mA |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 35 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |