Fairchild Semiconductor
제품 번호:
1N5821
제조업체:
패키지:
DO-201
배치:
-
데이터 시트:
-
설명:
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO201
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1480
$0.19
$281.2
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-201 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 mA @ 30 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 9.4 A |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Operating Temperature - Junction | -50°C ~ 150°C |
| Base Product Number | 1N58 |