MikroElektronika
제품 번호:
MIKROE-2759
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
LI-POLYMER BATTERY 3.7V 190MAH
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$6.65
$6.65
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Standard Charge Current | 95mA |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
| Discharge Rate | 38mA |
| Battery Cell Size | - |
| Voltage - Rated | 3.7 V |
| Size / Dimension | 0.96" L x 0.93" W x 0.17" H (24.5mm x 23.5mm x 4.2mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 4.5 g |
| Series | - |
| Capacity | 190mAh |
| Standard Charge Time | 4Hrs |
| Battery Chemistry | Lithium-Ion |
| Shipping Info | Due to possible restrictions, a change in ship method may be required. |
| Mfr | MikroElektronika |
| Shelf Life | - |
| Package | Bulk |