Prysmian Group
제품 번호:
00565.63.17
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
데이터 시트:
-
설명:
CORD 16AWG NEMA 5-15P - 5-15R 9'
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | 60°C |
| 1st Connector | NEMA 5-15P |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Color | Beige |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| 2nd Connector | NEMA 5-15R (3) |
| Shielding | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16 AWG |
| Series | Household Powr-Centers® |
| Length | 9.00' (2.74m) |
| Approved Countries | United States |
| Mfr | Prysmian Group |
| Approval Agency Marking | UL |
| Style | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Cord Type | SJT |
| Number of Conductors | 3 |