Prysmian Group
제품 번호:
00597.61.04
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
데이터 시트:
-
설명:
CRD 12AWG NMA 5-15P - 5-15R 100'
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| 1st Connector | NEMA 5-15P |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Color | Orange |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| 2nd Connector | NEMA 5-15R (3) |
| Shielding | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Series | Outdoor Powr-Center® |
| Length | 100.00' (30.48m) |
| Approved Countries | United States |
| Mfr | Prysmian Group |
| Approval Agency Marking | UL |
| Style | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Features | OSHA Approved, Outdoor Use |
| Package | Bulk |
| Cord Type | STW |
| Number of Conductors | 3 |