CUI Devices
제품 번호:
HSE-B254-04H
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220/TO-
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.912
$9.12
25
$0.88768
$22.192
50
$0.86355
$43.1775
100
$0.815575
$81.5575
250
$0.7676
$191.9
500
$0.719625
$359.8125
1000
$0.67165
$671.65
5000
$0.647662
$3238.31
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Aluminum Alloy |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 0.630" (16.00mm) |
| Series | HSE |
| Type | Board Level, Vertical |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 4.93°C/W @ 200 LFM |
| Length | 1.000" (25.40mm) |
| Mfr | CUI Devices |
| Thermal Resistance @ Natural | 15.96°C/W |
| Material Finish | Black Anodized |
| Package | Box |
| Attachment Method | Bolt On and PC Pin |
| Width | 0.650" (16.50mm) |
| Diameter | - |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | 4.7W @ 75°C |
| Package Cooled | TO-218, TO-220 |
| Base Product Number | HSE-B254 |