CUI Devices
제품 번호:
HSS-B20-NP-14
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
HEATSINK TO-220 4.4W ALUMINUM
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 0.961" (24.40mm) |
| Series | HSS |
| Type | Top Mount |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 4.51°C/W @ 200 LFM |
| Length | 0.375" (9.53mm) |
| Mfr | CUI Devices |
| Thermal Resistance @ Natural | 17.05°C/W |
| Material Finish | Black Anodized |
| Package | Bag |
| Attachment Method | Clip and Board Mounts |
| Width | 0.985" (25.00mm) |
| Diameter | - |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | 4.4W @ 75°C |
| Package Cooled | TO-220 |
| Base Product Number | HSS-B20 |