CUI Devices
제품 번호:
HSS-C52-NP-SMT-TR
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
HEAT SINK TO-252 COPPER
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Copper |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 0.400" (10.16mm) |
| Series | HSS |
| Type | Top Mount |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 10.05°C/W @ 200 LFM |
| Length | 0.315" (8.00mm) |
| Mfr | CUI Devices |
| Thermal Resistance @ Natural | 35.71°C/W |
| Material Finish | Tin |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Attachment Method | - |
| Width | 0.900" (22.86mm) |
| Diameter | - |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | 2.1W @ 75°C |
| Package Cooled | TO-252 (DPak) |
| Base Product Number | HSS-C52 |